NOWY SPRZĘT

Ochotnicza Straż Pożarna w Sławkowie pragnie złożyć serdeczne podziękowania firmie PKP Linia Hutnicza Szerokotorowa sp. z o.o.
Przekazali Oni dla naszej jednostki środki finansowe, dzięki którym udało się nam pozyskać nowy sprzęt:


Detektor wielogazowy CROWCON T4: to przenośny miernik gazu, który wykrywa cztery rodzaje gazów (tlen, tlenek węgla, wodosiarczan, gazy łatwopalne). Jest to niezbędne urządzenie przy zdarzeniach, gdzie poziom stężenia gazów jest niebezpieczny dla ludzkiego zdrowia i życia.
Prądownica BlueDevil 3012: nowoczesna, niskociśnieniowa prądownica z możliwością założenia nasadki do piany ciężkiej. Jako zakończenie linii gaśniczej, jest podstawowym narzędziem pracy strażaka. Zastąpi obecnie posiadane przez nas wysłużone już prądownice.
Prądownica pianowa S – 4 (PP-4): jest zakończeniem linii gaśniczej. Służy do wytwarzania i podawania piany ciężkiej, która jest stosowana przy pożarach ciał stałych i cieczy niereagujących z wodą.
– Wkładki do butów gumowych 6 par.


To ogromne wsparcie zdecydowanie podniesie poziom bezpieczeństwa mieszkańców, strażaków oraz rozszerzy zakres naszych działań. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy 💪🚒

PKP Linia Hutnicza Szerokotorowa sp. z o.o.
FACEBOOK