Zdarzenie 91/2020

21.08.2020 roku o godzinie 14:11 Powiatowe Stanowisko Kierowania w Będzinie zadysponowało nas do tlącej się pryzmy pelletu na placu składowym jednej z firm przy ul. Dębowa Góra.

Na placu znajdowały się 3 pryzmy pelletu z łusek słonecznika po ok. 5 tyś. ton każda. W jednej z nich pomiary kamerą termowizyjną wykazywały temperaturę do 350°C. Przy wykorzystaniu sprzętu dzierżawcy pellet został stopniowo wybierany koparkami, ładowany na naczepy i przewożony w bezpieczne miejsce. Do działań zastępów należało zabezpieczenie miejsca zdarzenia, stała kontrola ognisk podwyższonej temperatury, przelewanie tlącego pelletu oraz organizacja zaopatrzenia wodnego.

Służby na miejscu:
OSP Sławków:
409[S]44 – GBA-Rt 2,5/25 Renault Range D14
409[S]45 – SLKw Daewoo Lublin II
OSP Grodziec
OSP Rogoźnik
OSP Wojkowice Kościelne
JRG Będzin
JRG nr 1 Katowice