Zdarzenie 117/2020

07.10.2020 roku o godzinie 08:20 Powiatowe Stanowisko Kierowania w Będzinie zadysponowało nas do kłębów dymu, lekko żrącego przy ul. Dębowa Góra

Po dotarciu na miejsce właścicielka posesji skierowała zastęp na teren firmy LHS skąd miało pochodzić zadymienie. Po dotarciu na teren firmy zlokalizowano zadymienie wydobywające się z pryzmy pelletu.

Na miejsce skierowano oficera dyżurnego z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej, pracowników miejskiego wydziału ochrony środowiska, straż miejską oraz Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Katowicach.

Do działań zastępów należało zabezpieczenie miejsca zdarzenia, stała kontrola ognisk podwyższonej temperatury, przelewanie tlącego pelletu oraz organizacja zaopatrzenia wodnego.

Służby na miejscu:
OSP Sławków:
409[S]44 – GBA-Rt 2,5/25 Renault Range D14
KM PSP Będzin
400[S]81 – SLBus Opel Vivaro BiTurbo
JRG Będzin
401[S]22 – GBA 2,5/24 Renault Midlum