Zdarzenie 122/2020

15.10.2020 roku o godzinie 12:52 Powiatowe Stanowisko Kierowania w Będzinie zadysponowało nas do nieszczelnej butli z gazem propan-butan w budynku mieszkalnym przy ul. Siewierskiej.

Przed naszym przyjazdem butla z gazem została wyniesiona przed budynek przez właściciela posesji. Zabezpieczono miejsce zdarzenia oraz sprawdzona została butla, z której ulatniał się gaz pomimo zakręconego zaworu. Nieszczelność udało się zabezpieczyć nie stwarzając dalszego zagrożenia. Właściciel został poinformowany o konieczności oddania butli do przeglądu lub utylizacji. Dodatkowo budynek, w którym znajdowała się butla został przewietrzony oraz sprawdzony detektorem wielogazowym.

Służby na miejscu:
OSP Sławków:
409[S]44 – GBA-Rt 2,5/25 Renault Range D14
JRG Dąbrowa Górnicza:
441[S]25 – GCBA 5/32 Scania P380